Czwartek, 18 sierpnia 202218/08/2022

Zwłoki kobiety z ranami kłutymi w jednym z mieszkań w Chrzanowie. Mąż ofiary zatrzymany

W miniona środę policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań w Chrzanowie w woj. małopolskim. W lokalu funkcjonariusze ujawnili ciało kobiety z ranami kłutymi oraz mężczyznę, który trzymając w ręce nóż, próbował uciec. Mężczyzna został zatrzymany. Śledztwo prowadzone jest pod kątem zabójstwa.

W dniu 29 czerwca br., w godzinach popołudniowych, funkcjonariusze KPP w Chrzanowie otrzymali informacje o mężczyźnie, który z jednego z mieszkań na terenie Chrzanowa wyrzucał różne przedmioty domowe.

Na miejscu funkcjonariusze policji zastali mężczyznę, który miał w ręce nóż i uciekał przed funkcjonariuszami w mieszkaniu, gdzie został zatrzymany.

W mieszkaniu tym ujawniono także kobietę, której udzielała pomocy załoga Pogotowia Ratunkowego. Pomimo prowadzonych działań kobieta zmarła. Przybyły na miejsce prokurator wraz  funkcjonariuszy KWP w Krakowie i KPP w Chrzanowie dokonali oględzin miejsca zdarzenia i zwłok. Kobieta posiadała widoczne rany kłute okolicy klatki piersiowej i pleców.

Prokurator po oględzinach zlecił zwłok. Zatrzymany mężczyzna, mąż zmarłej, z uwagi na stan zdrowia został przewieziony do szpitala. Z tego powodu do chwili obecnej nie wykonywano z nim czynności procesowych. Sprawę zarejestrowano w Prokuraturze Rejonowej w Chrzanowie pod kątem przestępstwa z art. 148 § 1 kk (zabójstwo).

Obecnie trwają czynności mające na celu odtworzenie przebiegu zdarzenia w szczególności są ustalani i przesłuchiwani świadkowie zdarzenia.

(fot. Policja, źródło Prokuratura Okręgowa w Krakowie)

Komentarze wyłączone