Czwartek, 01 czerwca 202301/06/2023

W zderzeniu dwóch BMW zginął 19-latek. Policja szuka świadków tragicznego wypadku FOTO

Policjanci poszukują świadków tragicznego wypadku, do którego doszło 11 czerwca na drodze krajowej nr 92 w Gaju Wielkim w woj. wielkopolskim. W zderzeniu dwóch BMW zginął 19-letni kierowca jednego z aut. Niewykluczone, że do zdarzenia przyczynił się kierowca trzeciego pojazdu.

11 czerwca br. około godziny 23 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej nr 92 w Gaju Wielkim. Zderzyły się tam ze sobą dwa samochody marki BMW. W wyniku doznanych obrażeń 19-letni kierujący jednym z samochodów zmarł na miejscu, a kierujący oraz pasażerka drugiego BMW trafili do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż 19-letni kierujący BMW, który jechał z kierunku Poznania w kierunku Bytynia, zjechał na pobocze w celu uniknięcia zderzenia z innym jadącym z przeciwnego kierunku nieznanym pojazdem, po czym stracił panowanie nad samochodem i uderzył w jadący z przeciwnego kierunku samochód marki BMW.

– Jednym z elementów śledztwa, jest praca nad ustaleniem kierującego nieznanym samochodem, który mógł w pewnym stopniu przyczynić się do wypadku. Kierujący poruszał się z kierunku miejscowości Bytyń w kierunku Poznania – przekazała policja.

W związku tym funkcjonariusze zwracają się do osób, które w dniu zdarzenia (11 czerwca br.) około godziny 23 poruszały się drogą krajową nr 92 na odcinku Bytyń-Rumianek i posiadają nagrania z kamer samochodowych o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Szamotułach (Szamotuły, ul. Polna 3, nr tel. 47 77 32 211) lub Prokuraturą Rejonowej w Szamotułach.

(fot. KPP w Szamotułach, źródło KPP w Szamotułach)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone