Czwartek, 18 sierpnia 202218/08/2022

10-latek uratował swoją siostrę, która zakrztusiła się ciastkiem

Bohaterski 10-latek uratował swoją 12-letnią siostrę, która zakrztusiła się ciastkiem. Chłopiec wybierał numer alarmowy i powiadomił o zdarzeniu służby ratunkowe.

Właściwe zachowanie brata pomogło w trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się jego starsza siostra. Zakrztusiła się bowiem ciastem podczas jedzenia. Przerażony brat nie wiedząc co się dzieje natychmiast wykręcił numer alarmowy i powiadomił służby ratunkowe, które gdy pojawiły się w domu udzieliły pierwszej niezbędnej pomocy poszkodowanej.

Wszystko wydarzyło się we wtorek przed południem w Tarnowie.

Do dyżurnego CPR-u wpłynęła informacja od, jak się okazało 10-latka, który poinformował, że jego 12-letnia siostra zadławiła się ciastkiem, dziwnie się zachowuje i może się z nią porozumieć. Na miejsce natychmiast został wysłany zespół ratownictwa medycznego, a dyżurny tarnowskiej komendy skierował na miejsce patrol policji.

Zespół medyczny zastał dziewczynę przytomną, oddychającą. Ratownicy podjęli jednakże decyzję o przetransportowaniu jej do tarnowskiego szpitala na przeprowadzenie kolejnych badań. Patrol policji przeprowadził rozmowę z 10-letnim Szymonem, który opowiedział co się wydarzyło. Zareagował prawidłowo, widząc zagrożenie wykręcił numer alarmowy 112, wykonywał polecenia dyżurującego ratownika i czekał na przybycie służ ratunkowych. W tym momencie do domu wróciła matka dzieci, której policjanci przekazali niezbędne informacje o tym, co się wydarzyło.

Kobieta natychmiast udała się do szpitala, do którego trafiła jej córka. W tym przypadku skończyło się szczęśliwie, ponieważ zachowanie 10-letniego Szymona było prawidłowe. Jego przytomność, opanowanie i prawidłowa reakcja pozwoliła na właściwe postępowanie w sytuacji kryzysowej w jakiej się znalazł.

(fot. Policja, źródło KMP Tarnów)

Komentarze wyłączone