Wtorek, 09 sierpnia 202209/08/2022

Ogromny pożar w Parku Narodowym Czeska Szwajcaria. Polscy strażacy i policjanci pomogą w walce z żywiołem ZDJĘCIA

Czeskie służby walczą z ogromnym pożarem w Parku Narodowym Czeska Szwajcaria. Jak przekazała tamtejsza policja, z zagrożonego terenu zostało ewakuowanych około 50 osób. Pomoc w walce z żywiołem zaoferowali polscy strażacy i policjanci.

Pożar w czeskim Parku Narodowym wybuchł w niedzielę rano w trudno dostępnym terenie. Jak przekazał minister spraw wewnętrznych Czech Vit Rakuszan, żywioł objął obszar o powierzchni około 300 hektarów.

Minister Środowiska Anna Hubáčková dotarła wczoraj na miejsce, by wziąć udział w posiedzeniu sztabu kryzysowego.

– Sytuacja jest teraz w rękach strażaków. Proszę nie jeździć i nie oglądać pożaru. Nie przeszkadzajcie strażakom w wykonywaniu ich pracy – zaapelowała Hubáčková.

W związku z rozległym pożarem policja zamknęła drogi dojazdowe do miejscowości Hřenska i Děčína oraz granicę państwową z Niemcami.

Pomoc w walce z żywiołem zaoferowali polscy strażacy i policjanci.

– Strona czeska zaakceptowała pomoc Polski w gaszeniu pożaru Parku Narodowego Czeska Szwajcaria. Jeszcze dziś strażacy z wykorzystaniem policyjnego śmigłowca Black Hawk i zbiornika BambiBucket pomogą w walce z żywiołem, który od niedzieli sieje zniszczenie na pograniczu czesko-niemieckim – przekazała Komendna Głowna Państwowej Straży Pożarnej.

(fot. Policja Czeska, Ministerstwo Środowiska)

Komentarze wyłączone