Czwartek, 01 czerwca 202301/06/2023

Uzbrojony w miecz i pistolety, leżał pijany w rowie FOTO

Miecz i dwa pistolety znaleźli policjanci przy kompletnie pijanym 50-latku leżącym w rowie w miejscowości Krzeszowie w woj. małopolskim. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty.

Kilka dni temu oficer dyżurny  Komisariatu Policji w Krzeszowicach otrzymał zgłoszenie o tym, że w Tenczynku w rowie przy drodze,  leży nietrzeźwy mężczyzna. Na miejsce niezwłocznie został wysłany patrol. 

Mundurowi zastali leżącego w rowie mężczyznę, mającego problemy z poruszaniem się i komunikacją. Okazało się, że jest to 50-latek z Krakowa. Badanie alkomatem wykazało, że miał on blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

– Podczas czynności policjanci znaleźli przy mężczyźnie… miecz nieznanego pochodzenia i dwa wystające z jego torby historyczne pistolety, prawdopodobnie czarnoprochowe – przekazała policja.

50-latek został zatrzymany i umieszczony w policyjnej celi. Miecz i pistolety policjanci zabezpieczyli.

Po wytrzeźwieniu, krakowianin usłyszał zarzut noszenia broni w stanie nietrzeźwości, co stanowi wykroczenie z Ustawy o broni i amunicji, które zagrożone jest karą aresztu albo grzywny. Z kolei pistolety policjanci przekazali do badań biegłemu balistykowi, celem stwierdzenia czy wymagają posiadania zezwolenia. W przypadku kiedy okaże się, że wymagają zezwolenia, 50-latek odpowie też za przestępstwo nielegalnego posiadania broni, co zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)

2 komentarze

  1. He, he… Uzbrojony po zęby, poległ w rowie. Zdegradować go!

  2. Zaraz pijany. Oszołomiony po podróży w czasie, może wybrał się do XVII wieku zmieniać historię?