Czwartek, 18 sierpnia 202218/08/2022

14-latek leżał na chodniku i miał silne torsje. Mówił, że „palił nieznane substancje odurzające”

Na chodniku w dzielnicy Pogoń w Sosnowcu, policjant będący po służbie zauważył leżącego nastolatka. Z chłopcem, który miał silne torsje nie można było nawiązać logicznego kontaktu. Nastolatek trafił do szpitala.

Policjant z Zespołu Wywiadowców sosnowieckiej Komendy w czasie wolnym od służby jechał po południu swoim prywatnym samochodem jedną z ulic dzielnicy Pogoń. W pewnym momencie, na chodniku przy jezdni, zauważył leżącego nastolatka. Natychmiast się zatrzymał i podszedł do chłopca

– Okazało się, że nie ma możliwości, by nawiązać z nim logiczny kontakt – chłopiec był na wpółprzytomny i omdlewał. Policjant wezwał pomoc i próbował dowiedzieć się, co się stało. 14-latek po chwili ocknął się i powiedział mu, że palił nieznane substancje odurzające, prawdopodobnie marihuanę – przekazała śląska policja.

Zanim na miejsce przybyło pogotowie, chłopiec dostał bardzo silnych torsji. Zabezpieczony przez policjanta do czasu przybycia karetki, został przekazany pod opiekę medykom, a następnie trafił do szpitala. 

(fot. Policja, źródło Policja Śląska)

ZOBACZ TAKŻE