Wtorek, 09 sierpnia 202209/08/2022

15-latek z niemal 3 promilami trafił do szpitala. Ekspedientka usłyszała zarzut

Nieprzytomny 15-latek, który miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie trafił do szpitala. Policjanci natychmiast ustalili sklep i dane ekspedientki, która sprzedała nieletniemu alkohol. 43-latka usłyszała zarzut zagrożony karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Otwoccy policjanci zostali poinformowani, że do szpitala trafił nieprzytomny 15-latek, który ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności zdarzenia z udziałem nieletniego.

– Jak wstępnie ustalili, 15-latek sam bez żadnego problemu kupił alkohol w jednym ze sklepów na terenie Józefowa i od razu go spożył. Policjanci przesłuchali świadka i sporządzili niezbędną dokumentację – przekazała mł. asp. Paulina Harabin oficer prasowa KPP w Otwocku.

Mundurowi w ramach prowadzonego postępowania ustalili, kto dokładnie i w którym sklepie sprzedał małoletniej osobie alkohol. Podejrzaną okazała się 43-letnia ekspedientka, której funkcjonariusze przedstawili zarzut dotyczący rozpijania małoletniego. Kobieta przyznała się do zarzucanego jej czynu i złożyła wyjaśnienia.

Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku. Za to przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności.   

(fot. info112.pl, źródło KPP w Otwocku)

ZOBACZ TAKŻE