Wtorek, 09 sierpnia 202209/08/2022

Chciał skoczyć z mostu, z powodu „zawodu miłosnego”. Powstrzymali go policjanci FOTO

Policjanci z Olsztyna w trakcie służby zauważyli 35-latka chcącego skoczyć z mostu do rzeki. Powodem desperackiej decyzji miał być zawód miłosny. Dzięki zdecydowanej reakcji funkcjonariuszy udało się uniknął tragedii.

W środę w trakcie służby w ramach adaptacji zawodowej w Oddziale Prewencji Policji w Olsztynie, pełniąc służbę w patrolu pieszym, policjanci zauważyli na ul. Niepodległości dziwnie zachowującego się mężczyznę.

– Stał za barierką zabezpieczającą most, bez butów i spodni, które leżały tuż obok. Policjanci natychmiast zareagowali przeprowadzając go w bezpieczne miejsce oraz udzielili pierwszej pomocy medycznej. Okazało się, że 35-latek chciał skoczyć z mostu, jak tłumaczył z powodu zawodu miłosnego – przekazała policja.

Na miejscu pojawił się również zastęp OSP Olsztyn-Gutkowo, który przejeżdżając widział całe zdarzenie i natychmiast przystąpił do udzielenia wsparcia dla patrolu policji oraz udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy mężczyźnie. Na miejsce przyjechała również załoga karetki pogotowia. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu i po konsultacji z lekarzem został przewieziony do ambulatorium.

(fot. Policja Warmińsko-Mazurska, źródło Policja Warmińsko-Mazurska)

2 komentarze

  1. I co teraz? Państwo mu zapewni pomoc? Może kobietę znajdzie?
    To tylko odroczenie wyroku. Jak ktoś jest słaby i życie go przygniecie, to po co go w tej pozycji na siłę trzymać?

  2. Taka susza, pewno rzeka wyschła, przecież by się zabił chłop! Skończyły się Ukrainki w Olsztynie?