Wtorek, 09 sierpnia 202209/08/2022

Czołowe zderzenie podczas zawracania. Sprawca miał blisko 4 promile ZDJĘCIA

Na drodze w rejonie miejscowości Rzeżęcin w woj. pomorskim doszło czołowego zderzenia dwóch pojazdów osobowych, w wyniku czego ranna została jedna osoba. Jak się okazało, sprawca wypadku miał blisko 4 promile alkoholu we krwi, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami ani aktualnej polisy OC.

Policjanci z Tczewa otrzymali informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło niedaleko miejscowości Rzeżęcin. Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce patrol drogówki.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 42-letni mężczyzna kierujący osobowym volkswagenem podczas zawracania, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 32-letniemu kierowcy audi doprowadzając do zderzenia czołowego pojazdów. W wyniku uderzenia samochód marki audi dachował i spadł z przydrożnej skarpy na pole.

Kierujący tym pojazdem z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Badanie trzeźwości 32-latka wykazało, że mężczyzna był trzeźwy.

Natomiast u kierującego volkswagenem badanie alkomatem wykazało blisko 4 promile alkoholu we krwi. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach wyszło na jaw, że 42-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi oraz aktualnej polisy OC.
Na miejscu zdarzenia pracowali funkcjonariusze z ruchu drogowego oraz technik kryminalistyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli ujawnione na miejscu zdarzenia ślady oraz wykonali dokumentację fotograficzną. Na podstawie zebranych informacji śledczy będą ustalać dokładne przyczyny tego zdarzenia.

Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Podlaska, źródło Policja Podlaska)