Wtorek, 09 sierpnia 202209/08/2022

Pirat drogowy wyprzedzał ścieżką rowerową, którą jechał rowerzysta WIDEO

W Starym Sączu w woj. małopolskim kierowca auta osobowego z ogromną prędkością wyprzedzał pojazdy jadąc po ścieżce rowerowej. Moment skrajnie niebezpiecznego zachowania na drodze zarejestrowała kamera samochodowa.

Na jednej z ulic w Starym Sączu pirat drogowy kierujący samochodem osobowym o mały włos nie doprowadził do tragedii. Nieodpowiedzialny kierowca, jadąc z ogromną prędkością postanowił wyprzedzić pojazdy, wjeżdżając na ścieżkę rowerową, którą poruszał się rowerzysta.

„Rajd” pirata drogowego uchwyciła kamera w aucie świadka.

– Kolejny popis głupoty w Starym Sączu i kolejne wyprzedzanie prawą stroną i po ścieżce rowerowej na której znajduję się rowerzysta… – opisuje portal Sądeckie Drogi, który opublikował nagranie.

Jakiś czas temu, także w Starym Sączu doszło do niemal identycznej sytuacji. 27-letni kierowca forda z dużą prędkością wyprzedzał pojazdy z prawej strony, również na przejściu dla pieszych, wjeżdżając przy tym na ścieżkę rowerową.

Mężczyzna został ukarany mandatem w kwocie 3900 złotych, a na jego konto trafiło 25 punktów karnych, co jest równoznaczne z zatrzymaniem prawa jazdy.

(fot. wideo Sądeckie Drogi)