Niedziela, 02 października 202202/10/2022

Śmiertelny wypadek pod Bydgoszczą, trzy osoby nie żyją. Policja zatrzymała kierowcę toyoty ZDJĘCIA

Trzy ofiary śmiertelne i jedna osoba w stanie krytycznym – to bilans wypadku drogowego na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Emilianowo. Do sprawy został zatrzymany kierowca toyoty.

Dzisiaj przed godziną 17:00 dyżurny bydgoskiej policji otrzymał informacje o zdarzeniu drogowym na krajowej 10 na wysokości miejscowości Emilianowo. Na miejsce zostały skierowane służby ratunkowe. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie.

Jak się okazało, w zdarzeniu brały udział cztery pojazdy – trzy pojazdy osobowe i jeden ciężarowy.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że kierujący pojazdem marki Toyota, z niewyjaśnionych przyczyn, zjechał na przeciwny pas ruchu, uderzył w pojazd ciężarowy marki DAF z naczepą, a następnie uderzył w jadący za nim pojazd marki Volkswagen. Natomiast pojazd ciężarowy w wyniku uderzenia, zjechał na przeciwny pas i zderzył się czołowo z samochodem marki Skoda – przekazała Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy.

Niestety w wyniku zderzenia 47-letni kierowca skody oraz dwójka pasażerów 14-latek i 17-latka ponieśli śmierć na miejscu. Trzecia pasażerka 44-letnia kobieta w stanie krytycznym została przetransportowana do szpitala. Droga na tym odcinku została zablokowana. Zostały zorganizowane objazdy. Na miejscu policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzają oględziny.

Do sprawy został zatrzymany 52-letni kierowca toyoty. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Pobrana też został od niego krew do badań. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.


(fot. KMP Bydgoszcz, źródło KMP Bydgoszcz)

Komentarze wyłączone