Sobota, 24 września 202224/09/2022

Koty zamknięte w mieszkaniu bez wody i jedzenia. W krytycznym stanie trafiły pod opiekę lekarzy weterynarii

Policjanci z Sosnowca dzięki reakcji mieszkańców uratowali dwa wycieńczone koty, które były pozostawione w zamkniętym mieszkaniu same, prawdopodobnie przez ponad dwa tygodnie. Zwierzęta w bardzo ciężkim stanie trafiły już pod opiekę lekarzy weterynarii. Właścicielowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Sosnowieccy policjanci na skrzynkę mailową dyżurnego otrzymali informację o tym, że w jednym z mieszkań dzielnicy Centrum od dłuższego czasu przebywają w zamknięciu dwa koty, pozostające prawdopodobnie bez żadnej opieki.

Mundurowi natychmiast udali się na miejsce, gdzie w rozmowie z sąsiadami ustalili, że właścicieli mieszkania nie widziano od dłuższego czasu, natomiast z wnętrza lokalu dobiega miauczenie i słychać drapanie w drzwi. Kiedy dobijano się do drzwi, nikt ich nie otworzył, a policjanci usłyszeli tylko rozpaczliwe odgłosy wydawane przez zwierzęta. Po bezskutecznej próbie szybkiego odnalezienia właścicieli, podejrzewając, że również oni mogą być w mieszkaniu i potrzebować pomocy, zdecydowano o siłowym wejściu do jego wnętrza.

– W środku zastano dwa koty w stanie krytycznym– zwierzęta nie miały jedzenia ani wody. Skrajnie wycieńczone zostały zabrane przez pracowników sosnowieckiego schroniska dla bezdomnych zwierząt i przekazane pod opiekę weterynarzy – przekazała policja.

Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania właścicieli. Ustalili, że mężczyzna mieszkający pod tym adresem wyjechał do pracy za granicę, a jego partnerka przeniosła się na ten czas do mieszkania członka swojej rodziny, pozostawiając zwierzęta bez opieki. Według wstępnych ustaleń zwierzęta prawdopodobnie przebywały w zamknięciu przez co najmniej dwa tygodnie.

Po przeprowadzeniu wszystkich czynności osoba odpowiedzialna za taki stan rzeczy poniesie odpowiedzialność. Sprawcy znęcania się nad zwierzętami może grozić kara 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. KMP w Sosnowcu, źródło KMP w Sosnowcu)

Komentarze wyłączone