Sobota, 24 września 202224/09/2022

Pijany 29-latek złamał nogę mężczyźnie, który uniemożliwił mu jazdę samochodem

Pijany 29-latek kierujący samochodem osobowym marki Alfa Romeo, złamał nogę mieszkańcowi gminy Bochnia, po tym jak ten uniemożliwił mu jazdę w stanie nietrzeźwości. Agresywny 29-latek wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem.

W miniony piątek po godzinie 18, w miejscowości Gawłów, w powiecie bocheńskim kierujący audi zauważył jadący przed nim samochód osobowy marki Alfa Romeo, którego kierowca kompletnie nie panował na pojazdem.

Jechał od prawej do lewej

Samochód przemieszczał się od prawej do lewej krawędzi jezdni, a w pewnym momencie zjechał na przeciwny pas ruchu i niemal doprowadził do czołowego zderzenia z innym pojazdem. Po chwili, kiedy sytuacja się powtórzyła i przemieszczanie się alfy znów niemal doprowadziło do „czołówki”, mężczyzna postanowił zatrzymać pojazd, mając podejrzenie, że jego kierujący może być pijany.

Od kierowcy czuć było alkohol

Wykorzystując prosty odcinek jezdni, wyprzedził jadącą przed nim osobówkę i powoli zwalniając dał kierującemu nią sygnał, aby ten się zatrzymał.

Kiedy samochody stanęły już na poboczu mieszkaniec gminy Bochnia podbiegł do znajdującego się za nim pojazdu i otworzył drzwi kierowcy. Od razu poczuł od niego silną woń alkoholu i wyciągnął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając mu tym samym dalszą jazdę. 

Nietrzeźwy złamał mężczyźnie nogę

– Sytuacja nie spodobała się jednak 29-letniemu kierującemu alfą. Mężczyzna, który początkowo był spokojny, a po chwili nagle stał się bardzo agresywny. Wyrwał telefon kierowcy audi, przez co ten nie mógł zadzwonić na policję. Chcąc odzyskać swoje klucze i jechać dalej, bił i dusił mężczyznę, a w konsekwencji swojego działania doprowadził do poważnego urazu lewej nogi – przekazała małopolska policja.

W pobliżu, znajdowało się dwóch mieszkańców miejscowości, którzy pomogli poszkodowanemu i do czasu przyjazdu na miejscu służb, nie pozwoliło oddalić się agresorowi.

29-latek miał 2,5 promila

Po przyjeździe na miejsce policjanci zbadali stan trzeźwości kierującego autem marki Alfa Romeo. Wynik wskazał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Pijany mężczyzna został zabrany przez funkcjonariuszy do komendy, a 29-letni kierowca audi do szpitala przez ratowników medycznych. Dokładne badanie przeprowadzone w bocheńskim szpitalu wykazało złamanie i konieczność założenia gipsu na lewą nogę mężczyzny.

29-latek już stracił prawo jazdy. Postawione zostaną mu zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz doprowadzenia do uszkodzenia ciała.

(fot. Policja, źródło Policja Małopolska)

Komentarze wyłączone