Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Zatłukł własnego psa młotkiem. Jest areszt dla 65-latka [foto, wideo]

Policjanci zatrzymali 65-latka, który zabił własnego psa kilkakrotnie uderzając zwierzę młotkiem w głowę. Wobec sprawcy sąd zastosował tymczasowy areszt. Mężczyzna odpowie za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem za co grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W czwartek 23 stycznia br. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu został powiadomiony, że jeden z mieszkańców gminy Lubań, prawdopodobnie zabił swojego psa. Funkcjonariusze w miejscu zamieszkania zastali 65-letniego mężczyznę. Na posesji ujawniony został wózek dwukołowy, w którym znajdowało się przykryte słomą oraz odchodami truchło psa.

Policjanci na terenie posesji znaleźli min. młotek oraz łopatę ze świeżymi śladami krwi. Jak ustalono sprawca posiadał jeszcze innego psa, który został mu odebrany i przekazany odpowiednim służbom.

Mundurowi zatrzymali 65-latka. Wobec mężczyzny sąd zastosował areszt na okres 2 miesięcy. Za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzęciem osobie może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. wideo Policja)

Komentarze wyłączone