Sobota, 15 czerwca 202415/06/2024

Pacjent w stanie zagrażającym życiu oddalił się ze szpitala

52-letni pacjent, znajdujący się w stanie zagrażającym życiu i zdrowiu oddalił się ze szpitala w Mińsku Mazowieckim. W akcję poszukiwawczą zaangażowana maksymalną ilość mundurowych.

W miniony wtorek policjanci z Mińska Mazowieckiego otrzymali informację, o tym że ze szpitala oddalił się pacjent. Sytuacja wymagała natychmiastowej reakcji, ponieważ ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna znajduje się w stanie zagrażającym jego życiu i zdrowiu.

Dyżurny Komendy Powiatowej w Mińsku Mazowieckim w działania poszukiwawcze zaangażował maksymalną ilość mundurowych. Dzięki zdecydowanym działaniom dyżurnego oraz doświadczeniu służbowym zaangażowanych w działania policjantów 52-latka udało się odnaleźć.

Załoga zespołu patrolowo-interwencyjnego z Komisariatu Policji w Mrozach zauważyła pacjenta ponad 10 km od szpitala.

– Mężczyzna nie był w stanie kontynuować dalszej drogi oraz był z nim utrudniony kontakt. W związku z powyższym policjanci udzielili mężczyźnie pomocy przedmedycznej oraz niezwłocznie wezwali pogotowie ratunkowe, któremu przekazali mężczyznę – przekazała  sierż. szt. Elżbieta Zagórska Z KPP w Mińsku Mazowieckim.

Dzięki błyskawicznie prowadzonym czynnościom, pacjent wrócił do szpitala pod opiekę lekarzy. 

(fot. Policja, źródło KPP w Mińsku Mazowieckim)

Komentarze wyłączone