Niedziela, 02 października 202202/10/2022

Pościg za kierowcą forda. 43-latek był pod wpływem narkotyków WIDEO, ZDJĘCIA

Policjanci z Zielonej Góry w woj. lubuskim po pościgu zatrzymali kierowcę forda, który próbował uniknąć kontroli drogowej. Jak się okazało, mężczyzna był pod wpływem narkotyków, dodatkowo wyszło na jaw, że nie posiada uprawnień do kierowania.

Mundurowi patrolujący ulice Zielonej Góry postanowili zatrzymać do kontroli kierującego fordem, poruszającego się Szosą Kisielińską. Kierowca na widok radiowozu i sygnałów świetlnych podjął próbę ucieczki. Mundurowi błyskawicznie ruszyli w pościg i o zaistniałej sytuacji powiadomili dyżurnego.

Mężczyzna nie uciekł jednak daleko i zaledwie po kilku minutach został zatrzymany przez policjantów.

– Niestety uciekając wjechał na osiedlowy parking, gdzie uderzył w zaparkowanego volkswagena. Mężczyzna próbował uciekać pieszo, ale mundurowi natychmiast go dogonili. Powód ucieczki policjanci poznali po badaniach i sprawdzeniu w bazie danych. Okazało się, że 43-letni mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania, a ponadto kierował pod wpływem środków odurzających – przekazała podinspektor Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

43-letni kierujący fordem odpowie za niezatrzymanie się do kontroli i kierowanie pomimo cofniętych uprawnień oraz jazdę pojazdem mechanicznym będąc pod wpływem środków odurzających. Za te przestępstwa według kodeksu karnego grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za kolizję, którą w czasie ucieczki spowodował na osiedlowym parkingu.


(fot. Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone