Niedziela, 02 października 202202/10/2022

81-latka przemycała 5 kg heroiny. Wpadła na lotnisku ZDJĘCIA, WIDEO

Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) udaremniła na lotnisku Chopina przemyt ponad 5 kg heroiny. Narkotyki o czarnorynkowej wartości blisko 2,4 mln zł przemycała 81-letnia kobieta. Niedozwolone substancje ukryte były w podwójnym dnie walizki.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej na lotnisku Chopina w Warszawie wytypowali do kontroli pasażerkę, która przyleciała z krajów afrykańskich. Ich podejrzenia wzbudziła trasa podróży oraz nerwowe zachowanie podróżnej. 81-letnia obywatelka Danii podróżowała z Malawi przez Kenię i Dohę, tranzytem do Kanady.

Podwójne dno walizki, ponad 5 kg heroiny

Podczas kontroli funkcjonariusze odkryli podwójne dno w walizce. Po oderwaniu dodatkowej ścianki bagażu znaleźli 4 pakiety beżowej substancji o konsystencji granulatu.

Badanie narkotestem wykazało, że jest to heroina. W bagażu podróżnej znajdowało się ponad 5 kg heroiny, o wartości blisko 2,4 mln zł.

Podróżna zatrzymana, prokuratorski nadzór   

Za próbę przemytu narkotyków podróżna została zatrzymana przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Dalsze postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Grójcu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota.

Podróżnej za przemyt takiej ilości narkotyków, grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat.


(fot. KAS)

Komentarze wyłączone