Czwartek, 26 maja 202226/05/2022

Śmiertelnie potrącił pieszą i odjechał. 43-latek miał 3 promile [zdjęcia]

Policjanci zatrzymali 43-letniego kierowcę fiata podejrzanego o śmiertelne potrącenie pieszej, w Wielopolu Skrzyńskim. Mężczyzna nie udzielił pomocy 58-latce i odjechał z miejsca zdarzenia. Kilkaset metrów dalej zjechał do przydrożnego rowu i pojazd przewrócił się na bok. Kierowca miał 3 promile alkoholu w organizmie.

Jak ustalili policjanci, 43-letni kierujący samochodem osobowym marki Fiat, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie do przydrożnego rowu, gdzie pojazd przewrócił się na bok. Badanie alkomatem wykazało 3 promile alkoholu w jego organizmie. 43-latek kilkaset metrów wcześniej, prawdopodobnie potrącił pieszą. Znaleźli ją strażacy. Pomimo prowadzonej reanimacji życia 58-latki nie udało się uratować.

Kierujący fiatem został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty spowodowania w stanie nietrzeźwości wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczki z miejsca zdarzenia. Grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

(fot. Policja Podkarpacka, źródło Policja Podkarpacka)

Komentarze wyłączone