Poniedziałek, 24 czerwca 202424/06/2024

Kierowca mercedesa uciekał przed policją. Jest wideo z pościgu ZDJĘCIA

Policjanci po pościgu zatrzymali 52-latka kierującego autem osobowym, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna swoją niebezpieczną jazdą doprowadził do groźnej kolizji, w której poszkodowana została przypadkowa osoba.

W niedzielę około godziny 11:40 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z grupy Speed na ul. Konstytucji 3 Maja w Jeleniej Górze postanowili zatrzymać do kontroli drogowej pojazd marki Mercedes, gdyż kierowca na odcinku drogi, na którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km na godzinę, pędził 124 km/h. Funkcjonariusze natychmiast po pomiarze dali mu sygnał do zatrzymania. Kierujący zjechał na bok, a gdy policjanci podchodzili do pojazdu, ten gwałtownie ruszył i zaczął uciekać ruchliwymi ulicami miasta. 

Jeleniogórscy mundurowi pojechali za nim. Kierowca uciekając przed kontrolą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, jechał z dużą prędkością, ignorował wszelkie przepisy i nie stosował się do sygnalizacji świetlnej. Mężczyzna chcąc uniknąć zatrzymania uderzył w policyjny radiowóz, a następnie jadąc dalej na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II z ul. Kiepury w Jeleniej Górze doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Subaru, którym kierowała 55-letnia jeleniogórzanka. 

Mężczyzna po przejechaniu jeszcze kilkunastu metrów porzucił auto i kontynuował ucieczkę pieszo. Chwilę później został zatrzymany przez policjantów.  

Kierującym okazał się 52-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego. Badanie alkomatem nie wykazało alkoholu w jego organizmie. Szybko wyszło na jaw, że dzień wcześniej mężczyzna stracił prawo jazdy, gdyż w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 50 km na godzinę.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

52-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione czyny odpowie on przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 


(fot. Policja Dolnośląska, źródło Policja Dolnośląska)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone