Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024

Otworzyli naczepę-chłodnię, znaleźli dwa kradzione lexusy ZDJĘCIA

Niespodziewany finał przyniosła kontrola wielkopolskich inspektorów transportu drogowego na autostradzie A2. W legalnych dokumentach przewozowych uzyskanych od kierowcy wpisane były dwa pojazdy, ale w międzynarodowej policyjnej bazie danych widniały jako skradzione.

Podczas wieczornej kontroli drogowej na autostradzie A2 w Żdżarach inspektorzy z Wielkopolski skontrolowali zespół pojazdów składający się  z ciągnika samochodowego wraz z naczepą typu chłodnia. Stwierdzili, że międzynarodowy transport drogowy rzeczy wykonywany był na potrzeby litewskiego przedsiębiorstwa.

Kierowca do kontroli okazał dokument CMR z wpisanym ładunkiem dwóch pojazdów osobowych z miejscem załadunku w Niemczech do miejsca przeznaczenia na Litwie. „Krokodyle” ustaliły, że kierowca poza drobnymi naruszeniami z czasu pracy, za które ustalono kaucję w wysokości 200 zł, może mieć o wiele więcej problemów.

Czujność inspektorów pozwoliła ustalić, że przewożone pojazdy marki Lexus okazały się najprawdopodobniej kradzione. Potwierdzono to na podstawie informacji zawartej w międzynarodowej policyjnej bazie danych Systemu Informacyjnego Schengen. Kierowcę tego samego wieczoru zatrzymano, a pojazdy zostały zabezpieczone do dalszego postępowania prowadzonego przez  Komendę Miejską Policji w Koninie.

(fot. ITD)

Jeden komentarz

  1. A już się wydawało, że auta udało się zamrozić, he, he…