Czwartek, 06 października 202206/10/2022

3 kg narkotyków u 39-latka. „Policjantom majeran wcisnęli” FOTO

Policjanci z Sejn w woj. podlaskim zatrzymali 39-latka podejrzanego o posiadanie 3 kilogramów narkotyków, które mundurowi znaleźli na strychu budynku gospodarczego i w domu. Po tym, jak mundurowi opublikowali zdjęcie zabezpieczonego towaru, w sieci rozpętała się burzliwa dyskusja. Jak komentują internauci: „Nawet policjantom majeran wcisnęli”.

Sejneńscy kryminalni ustalili, że 39-letni mieszkaniec powiatu może posiadać narkotyki. Mundurowi, których wspierał policyjny pies „Jankesz” z suwalskiej jednostki weszli na jego posesję w powiecie sejneńskim. Na strychu w budynku gospodarczym i domu znaleźli ponad 3 kilogramy suszu.

– Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczona substancja to marihuana.

Szacunkowa, czarnorynkowa wartość przejętych narkotyków to nawet 150 tysięcy złotych. Do tej sprawy zatrzymany został 39-latek, właściciel posesji – przekazała podlaska policja.

Mężczyzna w Prokuraturze Rejonowej w Sejnach usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanego na 2 miesiące.

Pod zdjęciami zabezpieczonego suszu, opublikowanymi w sieci przez policjantów, rozpętała się burzliwa dyskusja. Internauci twierdzą, że towar zabezpieczony przez mundurowych to majeranek – „strach mieć przyprawy w domu” – czytamy w jednym z komentarzy. Inny internauta napisał – „mam taki koper w zamrażarce”, ktoś inny dodał – „babcia kiedyś miała taką zmiotkę pod domem”.

Post zamieszczony przez podlaską policję dotarł do blisko miliona odbiorców.

– Chcesz sprawdzić czy Twój „MAJERAN” zabarwi się w narkotesterze tak, jak marihuana zabezpieczona w Sejnach? Przyjdź, przynieś, a sprawdzimy „czy Twój diler jest uczciwy”  My też nie lubimy oszustów – skomentowali dzisiaj na Facebooku policjanci z Sejn.

(fot. Policja Podlaska, źródło Policja Podlaska)

Komentarze wyłączone