Piątek, 31 marca 202331/03/2023

360 litrów nielegalnego alkoholu „na własne potrzeby” ZDJĘCIA, WIDEO

Pojemniki z nielegalnym alkoholem w ilości blisko 360 litrów ujawnili policjanci z Białegostoku w pomieszczeniu gospodarczym należącym do 43-latka. Mężczyzna tłumaczył, że alkohol posiada tylko „na własne potrzeby”.

Białostoccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej weszli na jedną z posesji na terenie gminy Wasilków. Mundurowi podejrzewali, że mieszkający tam mężczyzna, może trudnić się nielegalną produkcją alkoholu etylowego.

Podczas przeszukania posesji funkcjonariusze znaleźli w pomieszczeniu gospodarczym kompletną linię służącą do produkcji alkoholu domowym sposobem. Mundurowi zabezpieczyli również beczki, w których znajdowało się blisko 4000 litrów zacieru oraz pojemniki z gotowym alkoholem w ilości blisko 360 litrów.

Mężczyzna powiedział policjantom, że alkohol przeznaczony był wyłącznie na jego potrzeby. 43-latek usłyszał dwa zarzuty: uchylania się od opodatkowania i nielegalnego wytwarzania alkoholu. Za to przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.


(fot. Policja Podlaska, źródło Policja Podlaska)

2 komentarze

  1. ma chłop potrzeby