Czwartek, 06 października 202206/10/2022

Czworo nastolatków dachowało skradzionym volvo FOTO

W ręce policjantów z Suwałk wpadło dwóch nastolatków podejrzanych o kradzież volvo i usiłowanie kradzieży renaulta. Jak się okazało, z tymi zdarzeniami związek ma także dwoje 16-latków.

Dyżurny suwalskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o dachowaniu pojazdu w gminie Raczki. Na drodze między Bakaniukiem a Franciszkowem policjanci zauważyli osobowe volvo, leżące na dachu. W pojeździe nikogo nie było. Mundurowi szybko ustalili właściciela auta.

Okazał się nim mieszkaniec powiatu suwalskiego, który nawet nie zauważył zniknięcia auta. Dodatkowo wyszło na jaw, że zaparkowanym w garażu aucie marki Renault również ktoś próbował wyjechać, ale przeszkodził mu w tym betonowy filar.

Jeszcze tego samego dnia mundurowi wytypowali osoby mające związek z tymi zdarzeniami. Najpierw w ręce mundurowych wpadło dwóch 18-latków. Okazali się nimi mieszkańcy gminy Filipów i Szypliszki. Dodatkowo mundurowi ustalili, że związek z tymi zdarzeniami ma dwoje 16-latków. 18-latkowie usłyszeli już zarzuty usiłowania kradzieży pojazdu i kradzieży innego auta. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności, bo podejrzani są także o usiłowanie kradzieży z włamaniem do jednej z samorządowych placówek w Filipowie. Do tego zdarzenia doszło kilka miesięcy temu. Wówczas mężczyźni próbowali włamać się do budynku. Uszkodzili drzwi wejściowe, powodując straty w wysokości 5 tysięcy złotych.

Sprawą 16-latków zajmie się z kolei sąd rodzinny.

(fot. Policja Podlaska, źródło Policja Podlaska)

Komentarze wyłączone