Sobota, 24 września 202224/09/2022

Tragiczny wypadek podczas skoku ze spadochronem. Nie żyje jedna osoba, druga trafiła do szpitala ZDJĘCIA

W piątek rano w Longinówce pod Piotrkowem Trybunalskim doszło do wypadku podczas skoku ze spadochronem. W wyniku zdarzenia jeden ze skoczków pomimo reanimacji poniósł śmierć na miejscu. Drugi został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Łodzi.

Dzisiaj po godzinie 9:00 dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Longinówka w gminie Rozprza doszło do wypadku podczas skoków spadochronowych.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że tego dnia, podczas skoków z samolotu wyskoczyło 9 skoczków. Dwóch skoczków z niewyjaśnionych na tę chwilę przyczyn spadło na pole. W wyniku poniesionych obrażeń jeden z mężczyzn, pomimo przeprowadzonej reanimacji, poniósł śmierć na miejscu. Drugi mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Łodzi. Pozostali skoczkowie wylądowali szczęśliwie – przekazała st. asp. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie Trybunalskim.

Policjanci pod nadzorem prokuratury oraz Komisji do Badań Wypadków Lotniczych na miejscu wykonują czynności, które pozwolą na ustalenie okoliczności tego zdarzenia.


(fot. Policja Łódzka, Policja Łódzka)

Jeden komentarz

  1. Trza byuo im podłożyć te niesprzedane materace rozdawane za bezcen, i pomigać reklamami stroboskopowymi żeby tam celowali.