Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

8 tys. złotych kary dla pirata drogowego, za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych WIDEO

8 tysięcy złotych grzywny oraz rok zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, taki wyrok wydał sąd wobec 31-latka, który rażąco naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Do zdarzenia doszło pod koniec lipca br. przy ul. Ogólnej w Elblągu. 31-latek kierujący osobowym volkswagenem, jadąc z dużą prędkością, wyprzedził pojazd, który jechał w tym samym kierunku, lecz zaczął zwalniać przed przejściem w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym.

Całe zdarzenie zostało nagrane przez samochodowy rejestrator innego kierującego. Policjanci ustalili, kto kierował autem i w konsekwencji sprawa trafiła do sądu. 20 września zapadł wyrok. Sąd skazał mężczyznę na grzywnę w wysokości 8000 złotych oraz roczny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami.

(fot. KMP w Elblągu, źródło KMP w Elblągu)

2 komentarze

  1. i to mnie sie podoba

  2. Obecnie dojeżdżając do przejścia odbywa się wojna na nerwy. Zamiast obserwować przejście trzeba obserwować kierowców – bo jak któryś z nich nie daj boże przed samym przejściem kopnie na sekundę w hamulec robiąc nam psikusa, z automatu stajemy się podobnym piratem – wyprzedzającym przed przejściem