Sobota, 04 lutego 202304/02/2023

Znęcał się na yorkiem i zabił go. 21-latek trafił do aresztu

Policjanci zatrzymali 21–latka z Białegostoku, podejrzanego o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad psem i zabicie go. Decyzją sadu sprawca został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

W niedzielę w nocy policjanci z komisariatu przy ul. Białej w Gdańsku odebrali zgłoszenie o tym, że mieszkaniec jednego z bloków we Wrzeszczu zabił psa rasy york. Mundurowi pojechali na miejsce i przed wskazanym w zgłoszeniu budynkiem podjęli interwencję wobec 21-latka z Białegostoku podejrzanego o ten czyn.

– Mężczyzn stał w samej bieliźnie, był pobudzony, a jego zachowanie było irracjonalne. Z uwagi na te okoliczności w asyście funkcjonariuszy sprawca został przewieziony do szpitala. Podczas przyjęcia do palcówki medycznej znieważył on policjantów oraz groził jednemu z nich, chcąc zmusić go do odstąpienia od czynności zatrzymania – przekazała pomorska policja.

Funkcjonariusze wykonali oględziny oraz zabezpieczyli truchło psa, które przekazali do badań weterynaryjnych. Lekarz w swojej opinii określił, że pies doznał między innymi obrażeń głowy, kończyn oraz stłuczenia narządów wewnętrznych, które doprowadziły do śmierci zwierzęcia.

Na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego prokurator przedstawił 21-latkowi zarzuty znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem, które doprowadziło do śmierci psa. Dodatkowo podejrzany odpowie za znieważenie policjantów oraz zmuszanie jednego z nich groźbą do zaniechania czynności zatrzymania. Do sądu wpłynął wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania mężczyzny. We wtorek sąd zastosował ten środek zapobiegawczy wobec podejrzanego.

Za przestępstwo zabicia zwierzęcia i znęcania się nad nim ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Za stosowanie gróźb bezprawnych w celu zmuszenia funkcjonariusza do zaniechania prawnej czynności służbowej grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Za znieważenie policjanta grozi do roku więzienia.

(fot. pixabay.com, źródło Policja Pomorska)

Komentarze wyłączone