Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

Kręcił „bączki” na rondzie, jazdę zakończył na żywopłocie WIDEO

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 26-letni kierowca volkswagena, który wprowadzając auto w poślizg na rondzie w centrum Złotowa w woj. wielkopolskim, najechał na znaki drogowe, po czym jazdę skończył na skwerze z żywopłotem.

Około godziny 1 w nocy policjanci z wydziału prewencji złotowskiej jednostki podjęli czynności wobec kierowcy pojazdu marki volkswagen, który w Złotowie w centrum miasta na jednym z rond, nie dostosował prędkości do warunków ruchu, wprowadzając pojazd w poślizg, przez co najechał na znaki i infrastrukturę drogową.

– Siedzący za kierownicą mężczyzna, był wyraźnie pobudzony. Policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości. Okazało się że w jego organizmie było ponad 1,5 promila alkoholu. W trakcie dalszej kontroli okazało się również, że posiadał przy sobie środki psychotropowe – przekazał mł.asp. Damian Pachuc z KPP w Złotowie.

26-latek został zatrzymany, a następnie doprowadzony do szpitala, gdzie przeprowadzono badania na zawartość środków zabronionych. Pojazd którym się poruszał został odholowany na policyjny parking, a nietrzeźwy kierowca noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań.

– Kolejnego dnia usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego na drodze publicznej pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego, posiadanie substancji psychoaktywnych oraz stworzenia zagrożenia w ruchu drogowym – dodał policjant.

W trakcie przesłuchania 26-letni mieszkaniec gminy Zakrzewo przyznał się do posiadania i zażywania narkotyków oraz spożywania alkoholu i jazdy w stanie nietrzeźwości. Nie był w stanie wytłumaczyć swojego zachowania. Stracił uprawnienia do kierowania, a za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

(fot. KPP Złotów, źródło KPP Złotów)

Jeden komentarz

  1. powrót męskich dzwonów

    dzban niech teraz robi na pracach społecznych za darmo przez rok