Czwartek, 01 czerwca 202301/06/2023

Pacjent groził nożem personelowi szpitala. Policjanci użyli wobec niego tasera

Sosnowieccy policjanci interweniowali na jednym z oddziałów szpitalnych, gdzie pacjent groził personelowi nożem. By obezwładnić 33-letniego furiata, funkcjonariusze musieli użyć tasera. Lekarze zdecydowali o umieszczeniu mężczyzny na oddziale psychiatrycznym.

O interwencję policjantów poprosili medycy z jednego z oddziałów szpitala w Sosnowcu.

– Ich pacjent w pewnym momencie stał się agresywny i groził im, używając noża. Kiedy policjanci przybyli na miejsce furiat nie reagował na ich polecenia. Ponieważ sytuacja była bardzo dynamiczna, a 33-latek mógł zagrażać zarówno sobie, personelowi, jak i pozostałym pacjentom, mundurowi zdecydowali o użyciu tasera – przekazała śląska policja.

Po obezwładnieniu agresora, mężczyzna został przekazany pod opiekę lekarzy, którzy podjęli decyzję o umieszczeniu pacjenta na oddziale psychiatrycznym.

Jeśli w toku prowadzonego postępowania biegły zdecyduje, że mężczyzna był poczytalny w chwili zdarzenia, za kierowanie pod adresem personelu medycznego gróźb z użyciem niebezpiecznego narzędzia może mu grozić do 2 lat więzienia.

(fot. info112.pl, Policja Śląska)

2 komentarze

  1. powrót męskich dzwonów

    klekarz pewnie powiedzial ze nie zrobi badania jak pan nie zalozy maseczki no i do tego miał zły dzień w trakcie bo mu żona nie złozyla zyczen z okazji dnia chłopaka tak się rodzom tragedie