Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

Walczył w aucie z… pszczołą. Po chwili uderzył w drzewo FOTO

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło na trasie Złotoryja-Jelenia Góra. 81-latek kierujący autem osobowym stracił panowanie nad samochodem i uderzył w drzewo. Jak się okazało, wszystkiemu winna była pszczoła.

Na telefon dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi wpłynęło zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego na trasie Złotoryja-Jelenia Góra. Z otrzymanych informacji wynikało, że samochód osobowy czołowo uderzył w przydrożne drzewo.

Mundurowi ustalili, że kierowcą auta był 81-latek z Jeleniej Góry. Mężczyzna jadąc od strony Złotoryi, na prostym odcinku drogi, zjechał na pobocze i czołowo uderzył w drzewo, następnie odbił się od niego, lądując na drugim pasie i poboczu. Senior podróżował sam i o własnych siłach wyszedł z auta. Nie odniósł obrażeń ciała i nie potrzebował pomocy medycznej.

– Jak się okazało, do tego zdarzenia przyczyniła się pszczoła, która wleciała do wnętrza auta. Kierowca w trakcie jazdy próbował ją przepłoszyć. Niestety kiedy jego uwaga był skupiona na pszczole, całkowicie stracił panowanie nad tym co się dzieje na drodze – przekazała mł. asp. Dominika Kwakszys Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Złotoryi.

(fot. Policja Dolnośląska, źródło Policja Dolnośląska)

Jeden komentarz

  1. I co? Udało mu się pszczołę przynajmniej ogłuszyć?