Piątek, 26 lutego 202126/02/2021

Obywatel Ukrainy śmiertelnie potrącił pieszego i uciekł z miejsca wypadku

28-letni obywatel Ukrainy śmiertelnie potrącił pieszego i uciekł z miejsca wypadku nie udzielając poszkodowanemu pomocy. Sprawca został zatrzymany, podczas próby przekroczenia granicy. Grozi mu 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu przed godz. 22.00 na ul. Jana Sobieskiego we Wrzeszczu w woj. pomorskim. Kierowca białej skody nie udzielił pomocy pokrzywdzonemu i uciekł z miejsca wypadku. 66-letni mieszkaniec Gdańska pomimo udzielonej pomocy medycznej zmarł.

Funkcjonariusze dotarli do świadków zdarzenia.

Patrole natychmiast zaczęły szukać białej skody fabii, która brała udział w wypadku. Wywiadowcy w rejonie dzielnicy Aniołki znaleźli porzucony pojazd, który był uszkodzony. Ustalili też tożsamość kierowcy i zaczęli go szukać.

28-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany w Budomierzu, podczas gdy próbował przekroczyć granicę. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, nieudzielenia pomocy oraz kierowania pod wpływem alkoholu. Sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt.

Za spowodowanie wypadku, w którym pokrzywdzony poniósł śmierć, grozi 12 lat więzienia. Za nieudzielenie pomocy poszkodowanemu grozi 5 lat więzienia. Kierowanie po alkoholu jest zagrożone karą 2 lat więzienia.

(fot. Policja, źródło Policja Pomorska)

Komentarze wyłączone