Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

Policjanci spełnili marzenie 90-letniej seniorki. „Nie kryła łez wzruszenia” ZDJĘCIA

W jednym z dziennych domów seniora policyjni profilaktycy z Bierunia poznali panią Zofię. Marzeniem 90-letniej kobiety było jeszcze raz móc wziąć broń w ręce i sprawdzić, czy dalej potrafi strzelać tak celnie, jak za młodych lat – gdy miała treningi strzeleckie w swoim zakładzie pracy. Policjanci wybrali się z seniorką na sportową strzelnicę, gdzie pod okiem wykwalifikowanego instruktora spełniła swoje największe marzenie

Policjanci zajmujący się na co dzień profilaktyką społeczną poznali panią Zofię w czasie spotkania w jednym z dziennych domów seniora. 90-latka opowiedziała wtedy stróżom prawa o swoim największym marzeniu.

Chciała jeszcze raz móc wziąć broń w ręce i sprawdzić, czy dalej potrafi strzelać tak celnie, jak za młodych lat. Jak się okazało, gdy pani Zofia była młodą kobietą, miała treningi strzeleckie w swoim zakładzie pracy. Strzelała tam zarówno z broni krótkiej, jak i długiej. Chciała wtedy bardzo wstąpić w szeregi służb mundurowych. Niestety, życie napisało inny scenariusz dla pani Zofii. Z uwagi na poważną chorobę matki musiała zrezygnować z planów pracy w służbach mundurowych i zaopiekować się nią.

Teraz, po prawie 70 latach, dzięki zaangażowaniu bieruńskich policjantów seniorka znowu mogła przypomnieć sobie lata młodości. Wszystko odbyło się na strzelnicy sportowej pod okiem wykwalifikowanego instruktora oraz w obecności syna pani Zofii. Seniorka nie kryła łez wzruszenia.

(fot. Policja Śląska)

Jeden komentarz

  1. Z taką babcią to nawet Clint Eastwood by nie zadzierał 😉