Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

Zaginął w wieku 10 lat, tak może wyglądać teraz. Policjanci nie ustają w poszukiwaniach Kamila Kowalczuka

Policjanci z Gdańska prowadzą poszukiwania Kamila Kowalczuka, którego zaginięcie zgłoszono 25 września 2005 roku. Wtedy chłopiec miał 10 lat, dziś jest dorosłym mężczyzną. Mundurowi opublikowali zdjęcie, które może przedstawiać aktualny wygląd zaginionego.

Kamil Kowalczuk zaginął 25 września 2005 roku. Tego dnia przed północą do komisariatu zgłosiła się matka chłopca i powiadomiła o zaginięciu syna. Z relacji kobiety wynikało, że 10-letni Kamil Kowalczuk ostatni raz widziany był 25 września 2005 roku. Tamtego dnia po godzinie 13.00 wyszedł z mieszkania w dzielnicy Orunia.

Od momentu przyjęcia zgłoszenia, policjanci prowadzili intensywne poszukiwania chłopca, weryfikowali informacje, które docierały do nich w tej sprawie. Do działań wykorzystano przewodnika z pasem służbowym. Funkcjonariusze sprawdzili szpitale oraz adresy, pod którymi mógł przebywać. Policjanci rozmawiali z osobami, które mogły mieć informacje na temat jego miejsca pobytu. Komunikat o zaginięciu 10-latka trafił do wszystkich jednostek policji. Informacje o jego zaginięciu zostały opublikowane także w mediach.

Funkcjonariusze odebrali wiele sygnałów dotyczących miejsca pobytu Kamila Kowalczuka. Żadna z nich nie przyczyniła się jednak do jego odnalezienia.

Kamil Kowalczuk nadal jest uznawany za osobę zaginioną, a sprawą jego zaginięcia zajmują się policjanci z Komisariatu Policji I w Gdańsku. Funkcjonariusze, prowadząc czynności poszukiwawcze, wystąpili o wykonanie progresji wiekowej zaginionego. Taka progresja pierwszy raz powstała w 2009 roku. Przy stworzeniu kolejnej wykorzystano najnowsze techniki, jakimi obecnie dysponuje laboratorium kryminalistyczne.

Ponadto w przypadku ujawnienia niezidentyfikowanych zwłok, policjanci korzystają z bazy danych, w której znajduje się DNA zaginionego. Informacja dotycząca zaginięcia 10-latka widnieje na stronie zaginieni.policja.pl. Tam też zamieszczono zadęcia Kamila Kowalczuk wraz ze zdjęciem z progresją wiekową.

– W przypadku posiadania informacji, które mogą przyczynić się do odnalezienia zaginionego lub ustalenia jego miejsca pobytu, prosimy o kontakt z Komisariatem Policji I w Gdańsku przy ul. Platynowej 6F pod numerem tel. 47 741 67 22 lub pod numerem alarmowym 112 – apelują policjanci.

(fot. Policja Pomorska, źródło Policja Pomorska)

Komentarze wyłączone