Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

Autobus pełen usterek woził pasażerów. Fotele przytwierdzone były za pomocą kołków i trytytek ZDJĘCIA

Funkcjonariusz ITD zatrzymali do kontroli autobus pełen usterek, który woził pasażerów w Małopolsce. Fotele były „przytwierdzone” do podłogi za pomocą drewnianych kołków, gwoździ oraz plastikowych opasek zaciskowych. Jak się okazało, był to dopiero początek nieprawidłowości.

W środę w Krakowie, inspektorzy z małopolskiej ITD skontrolowali autobus, którym wykonywano przewóz osób na linii regularnej. Kontrola stanu technicznego wykazała szereg usterek zagrażających przede wszystkim bezpieczeństwu pasażerów.

– Niektóre fotele pasażerów były przytwierdzone do podłogi pojazdu za pomocą drewnianych kołków, gwoździ i trytytek. Oprócz tego nie zamykały się tylne drzwi od bagażnika, pęknięta była felga jednego z kół i uszkodzona była przednia szyba autobusu – przekazali inspektorzy ITD.

W tej sytuacji za stwierdzone usterki, inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, zakazali jego kierowcy dalszej jazdy oraz ukarali go mandatem karnym.

Za dopuszczenie do ruchu autobusu z niebezpiecznymi usterkami, odpowiedzialność finansowa grozi teraz także przewoźnikowi. Wobec niego zostanie wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia 2 tys. zł kary.

(fot. ITD)

2 komentarze

  1. Co to za linia? Tajemnica?

  2. Autobus prawie , że na ostatnią podróż.
    Taka linia nazywa się DziadTrans.