Poniedziałek, 25 października 202125/10/2021

85-latka jechała pod prąd trasą S5. Przejechała w ten sposób 20 kilometrów WIDEO

Policjanci zatrzymali 85-letnią kobietę kierującą samochodem osobowym, która jechała pod prąd drogą ekspresową S5, na trasie Wrocław-Poznań w woj. wielkopolskim. Nagranie niebezpiecznej sytuacji na drodze trafiło do sieci.

Policjanci z Kościana w woj. wielkopolskim w niedzielę po południu otrzymali zgłoszenie o pojeździe osobowym marki Ford poruszającym się pod prąd trasą S5, między węzłami Czempiń i Kościan. O zdarzeniu mundurowych powiadomili kierowcy jadący tym odcinkiem, którzy zmuszeni byli zjeżdżać z lewego pasa, aby nie doprowadzić do zderzenia z jadącym nieprawidłowo samochodem.

Jak się okazało, fordem kierowała 85-letnia kobieta. Zanim seniorka została zatrzymana przez policjantów zdążyła przejechać pod prąd 20 kilometrów.

Kierująca tłumaczyła funkcjonariuszom, że pomyliła wjazdy, a gdy zorientowała się, że źle jedzie, próbowała jak najszybciej dotrzeć do kolejnego zjazdu.

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym 85-latce grozi grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów. O dalszym losie kobiety zdecyduje sąd.


(fot. wideo, stop-cham.pl)

ZOBACZ TAKŻE

Jeden komentarz

  1. w kaftan i zamknąć