Niedziela, 26 marca 202326/03/2023

Pogrzeb tragicznie zmarłego funkcjonariusza z Częstochowy. Został pośmiertnie odznaczony złotą odznaką ”Zasłużony Policjant” ZDJĘCIA

Policjanci pożegnali st. asp. Bartłomieja Bojanowskiego z Komisariatu III Policji w Częstochowie. Funkcjonariusz zmarł w wyniku wypadku, któremu uległ w drodze na służbę. Pogrzeb odbył się zgodnie z policyjnym ceremoniałem. St. asp. Bartłomiej Bojanowski został pośmiertnie odznaczony złotą odznaką ”Zasłużony Policjant”.

W środę o godzinie 14 odbył się pogrzeb st. asp. Bartłomieja Bojanowskiego – funkcjonariusza Komisariatu III Policji w Częstochowie, który zmarł 1 października 2022 roku po wypadku w drodze na służbę.

Ceremonia pogrzebowa rozpoczęła się w kościele św. Rocha i Sebastiana w Częstochowie, a mszę świętą celebrował kapelan częstochowskiego garnizonu ks. Michał Wieczorek. Tragicznie zmarły policjant został odznaczony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji – Mariusza Kamińskiego złotą odznaką „Zasłużony Policjant” oraz pośmiertnie awansowany przez Komendanta Głównego Policji gen. insp. dra Jarosława Szymczyka na stopień starszego aspiranta Policji. Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Roman Rabsztyn złożył na ręce żony zmarłego policjanta pośmiertnie nadane odznaczenie i rozkaz o mianowaniu na wyższy stopień służbowy.

Podczas mszy Komendant Miejski Policji w Częstochowie w imieniu swoim i wszystkich zgromadzonych pożegnał zmarłego:

– To dla nas wszystkich bardzo trudna chwila. 28 września starszy aspirant Bartłomiej Bojanowski w drodze na służbę uległ poważnemu wypadkowi i w ciężkim stanie trafił do szpitala. Przez kolejne dni walczył o swoje życie, o swoje plany i marzenia… Byliśmy przy nim, wspieraliśmy go.… Wierzyliśmy (…) – powiedział Komendant Miejski Policji w Częstochowie

– Szanowna Rodzino, w imieniu wszystkich policjantów garnizonu częstochowskiego oraz pracowników cywilnych Policji składam Wam najszczersze wyrazy współczucia. Łączymy się z Wami w bólu po stracie męża, ojca, brata (…). Bartku! Byłeś częścią naszej policyjnej rodziny. Dziękujemy Ci za Twoje dobre serce, za życzliwość i szczery uśmiech. Dzięki Tobie dzisiaj zatrzymujemy się i staramy zrozumieć, co jest najważniejsze w naszym życiu i codziennej służbie. Cześć Twojej pamięci – dodał Komendant Miejski Policji w Częstochowie.

St. asp. Bartłomiej Bojanowski miał 48 lat. Służbę w Policji pełnił od 1999 roku, przez ostatnie 12 lat w Zespole do spraw Wykroczeń Komisariatu III Policji w Częstochowie. Pozostawił pogrążoną w smutku żonę i dwie córki.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Jeden komentarz

  1. Zasłużył się dla policji, bo zginął w wypadku w drodze do pracy?