Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

Chcieli ukraść miał węglowy z terenu kopalni. Wpadli na gorącym uczynku ZDJĘCIA

Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali dwóch sprawców usiłowania kradzieży ponad 1,5 tony miału węglowego z terenu kopalni. Osoby wynoszące worki z kopalnianej hałdy zostały spłoszone przez ochronę.

Informacja o próbie kradzieży miału węglowego dotarła do dyżurnego rudzkiej policji od ochrony kopalni w Rudzie Śląskiej – Bielszowicach. Pracownicy zauważyli osoby wynoszące z hałdy worki w stronę ogrodzenia kopalni. Sprawcy na widok ochroniarzy porzucili łup i uciekli.

Policjanci i pracownicy kopalni zabezpieczyli łącznie 34 worki, w których było ponad 1,5 tony miału węglowego. Większość z worków sprawcy wynieśli poza teren kopalni i przygotowali do wywiezienia.

W trakcie oględzin i sprawdzenia terenu przyległego do miejsca, gdzie pozostawili swój łup był zaparkowany samochód, który miał służyć do wywiezienia towaru. Stróże prawa wytypowali dwóch mężczyzn, którzy mogli być związani z tym usiłowaniem kradzieży. Po kilku godzinach mundurowi zatrzymali kobietę, która przyszła po pozostawiony samochód. Jej przesłuchanie potwierdziło przypuszczenia kryminalnych z komisariatu, że sprawcami byli dwaj wytypowani wcześniej mieszkańcy Zabrza. Po niecałej godzinie obaj zostali zatrzymani.

Dwaj bracia w wieku 30 i 21 lat trafili do policyjnego aresztu. Śledczy po zebraniu całego materiału dowodowego przedstawili im zarzuty usiłowania kradzieży, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Stróże prawa sprawdzają teraz, czy to była jednorazowa wizyta na tej hałdzie, czy bywali tam częściej. Obaj znani są policji z tego typu kradzieży.

(fot. Policja Ruda Śląska, źródło Policja Ruda Śląska)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone