Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

Pijany rowerzysta wjechał w pieszą na deptaku WIDEO

Na deptaku w Zielonej Górze rozpędzony rowerzysta wjechał w starszą kobietę, która odniosła poważne obrażenia. Jak się okazało cyklista był pijany, miał prawie1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie za spowodowanie wypadku i jazdę w stanie nietrzeźwości.

Dyżurny komendy miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał wczoraj zgłoszenie o spowodowanym przez rowerzystę zdarzeniu drogowym, do którego doszło na deptaku.

Na miejscu okazało się, że jadący rowerem 46-latek wjechał w idącą deptakiem 76-letnią kobietę, która upadając uderzyła głowa o kostkę brukową. Badanie stanu trzeźwości wykonane przez policjantów ruchu drogowego wykazało, że kierujący rowerem mężczyzna miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

46-latek został zatrzymany, natomiast poszkodowana kobieta została zabrana przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Po badaniu okazało się, że kobieta odniosła poważne obrażenia głowy.

46-letni rowerzysta noc spędził w policyjnej celi, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego i został przesłuchany. Mężczyzna odpowie także za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości. Sprawa wkrótce trafi do sądu. Za spowodowanie wypadku drogowego kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. wideo Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone