Niedziela, 24 września 202324/09/2023

Wychodzą ze szkoły i palą papierosy między blokami. Mieszkańcy mają dość smrodu i zaśmiecania ZDJĘCIA

Mieszkańcy osiedli w Inowrocławiu, mają dość uciążliwego towarzystwa uczniów pobliskich szkół, którzy korzystając z przerw między lekcjami, ukrywają się między blokami i palą papierosy, zaśmiecają teren oraz używają wulgarnych słów.

Funkcjonariusze Straży Miejskiej podczas patroli podejmują interwencje wobec młodzieży szkolnej, zwłaszcza ze szkół ponadpodstawowych dotyczące zaśmiecania, palenia tytoniu i używania słów wulgarnych.

– Otrzymujemy liczne zgłoszenia od mieszkańców miasta dotyczące młodych osób, które podczas przerw po ok. 30-40 osób okupują chodniki, tereny przy blokach mieszkalnych. Mieszkańcy skarżą się na dym tytoniowy, duże ilości niedopałków papierosów oraz papierków po batonikach, wyrzucone butelki – informuje straż miejsca w Inowrocławiu.

Jak dodają mundurowi, zaśmiecanie terenów publicznych to wykroczenie zagrożone mandatem karnym w wysokości 500 zł.

– Mandat karny może otrzymać osoba, która ukończyła 17 lat. Nie wolno używać tytoniu i tego rodzaju wyrobów na terenach szkół, czy przystankach autobusowych lub też na placach zabaw. Za to również można otrzymać mandat karny. Pamiętajmy, aby po prostu zostawiać po sobie porządek – dodają mundurowi.

(fot. SM Inowrocław)

Komentarze wyłączone