Środa, 29 marca 202329/03/2023

Pijany kierowca BMW uderzył w radiowóz, 6 osób trafiło do szpitala. Jest nagranie WIDEO

Policjanci po pościgu zatrzymali 19-letniego kierującego BMW, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a podczas ucieczki spowodował kolizje z policyjnym radiowozem. Badanie wykazało, że kierował pojazdem mając prawie promil alkoholu w organizmie i czynny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, na jednej z ulic Radomia, zauważyli pojazd marki BMW, którego kierujący nie zastosował się do znaków drogowych. Policjanci podali sygnał kierującemu do zatrzymania używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, pomimo tego kierujący nie reagował na wydawane polecenia i zaczął uciekać.

Do pościgu za BMW dołączyły kolejne policyjne patrole. Na ulicy Suchej funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Prewencji w Radomiu zauważyli jadące auto, które próbowali zatrzymać. Uciekinier zderzył się z radiowozem, w którym znajdowało się 7 funkcjonariuszy. Kierujący BMW, 19-latek został zatrzymany. Okazało się, że jest pod wpływem alkoholu, badanie wykazało 0,7 promila w organizmie.

W trakcie wykonywania dalszych czynności, policjanci ustalili, że kierujący posiada czynny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zatrzymany został również 21-letni pasażer BMW, przy którym funkcjonariusze znaleźli środki odurzające. W wyniku tego zdarzenia, 19-latek oraz 5 funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu potrzebowało pomocy medycznej. Wszyscy poszkodowani po przeprowadzonych badaniach zostali wypisani ze szpitala.

19-letni kierujący za popełnione przestępstwa w tym niezatrzymanie się do kontroli drogowej odpowie przed sądem.

(fot. KMP Radom, wideo KMP Radom)

2 komentarze

  1. Ile kolizji z policyjnym radiowozem spowodował?
    „podczas ucieczki spowodował kolizje z policyjnym radiowozem.”