Niedziela, 28 maja 202328/05/2023

Nietrzeźwy 19-latek wjechał na przejazd kolejowy i zderzył się z pociągiem. Trzy osoby trafiły do szpitala ZDJĘCIA

Trzy zarzuty usłyszał 19-latek, który wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy wprost pod nadjeżdżający pociąg. W wyniku tego zdarzenia 3 osoby trafiły do szpitala. Jak się okazało, kierujący był nietrzeźwy.

W niedzielę około godziny 3:45 na przejeździe kolejowym w Jedlni Letnisko w woj. mazowieckim doszło do zderzenia pojazdu osobowego z pociągiem towarowym.

Policjanci pracujący na miejscu tego zdarzenia, ustalili, że 19-letni kierujący osobowym volkswagenem, wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy wprost pod nadjeżdżający pociąg towarowy relacji Świerże Górne – Gdańsk.

Pojazdem jechało 5 osób, w wieku od 14 do 19 lat. W wyniku tego zdarzenia do szpitala został przewieziony kierujący oraz dwóch pasażerów. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że kierujący był pijany, badanie wykazało prawie 0,8 promila w organizmie. 19-letni mieszkaniec powiatu radomskiego nie posiadał również prawa jazdy.

Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty: prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, nieumyślnego narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz zaboru pojazdu mechanicznego w celu krótkotrwałego użycia. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

(fot. Policja Mazowiecka, źródło Policja Mazowiecka)

Komentarze wyłączone