Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

Małżeństwo okradało kościelne skarbonki. Pomysłodawcą włamań była kobieta FOTO

Do 10 lat więzienia grozi małżeństwu z Białegostoku, które okradało kościelne skarbonki. Para została zatrzymana przez policjantów z Makowa Mazowieckiego. Niewykluczone, że podejrzani na swoim koncie mają kradzieże także w innych kościołach.

Kilka dni temu policjanci Wydziału Kryminalnego w Czerwonce w woj. mazowieckim zauważyli kobietę, która wybiegła z kościoła i wsiadła do zaparkowanego w pobliżu auta. W tym czasie nie było nabożeństwa w kościele. Zainteresowało to mundurowych. W pojeździe znajdowała się 40-letnia kobieta i jej 27-letni mąż.  

– Podczas sprawdzenia ich samochodu policjanci znaleźli i zabezpieczyli mefedron, klucze, metalowy chwytak i kilkaset złotych. Para przyznała, że pieniądze pochodzą ze skarbonek, a klucze od jednego z kościołów – przekazała st. asp. Monika Winnik z KPP w Makowie Mazowieckim.

Jak ustali mundurowi, w ciągu kilkunastu godzin para odwiedziła 22 kościoły w okolicznych powiatach. Oboje zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Pomysłodawcą włamań, według dotychczasowych ustaleń, była kobieta.

Para usłyszała zarzuty dotyczące posiadania środków psychotropowych oraz usiłowania kradzieży z włamaniem do dwóch skarbon kościelnych na terenie powiatu makowskiego. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Mazowiecka, źródło Policja Mazowiecka)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone