Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

Ukradł trzy piwa i uderzył kasjera szklaną butelką w głowę ZDJĘCIA

W ręce policjantów wpadł 19-latek, który ukradł ze sklepu trzy piwa i uderzył kasjera w głowę szklaną butelką, gdy ten próbował udaremnić kradzież. Prokurator przedstawił podejrzanemu zarzut kradzieży rozbójniczej. 19-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku zostali powiadomieni o kradzieży rozbójniczej w sklepie na terenie miasta. Z relacji właściciela wynikało, że znany mu z widzenia mężczyzna wziął z półki sklepowej trzy butelki piwa o łącznej wartości bliskiej 20 zł i chciał wyjść ze sklepu nie płacąc za nie.

– Gdy kasjer próbował udaremnić mu kradzież, ten nie chcąc stracić łupu, rzucił się na niego z agresją i uderzył go w głowę między innymi szklaną butelką, po czym uciekł z miejsca. Pracownik z raną głowy został przetransportowany do szpitala – przekazała mł. asp. Paulina Harabin z KPP w Otwocku.

Szybko wszyło na jaw, że 19-latek jest dobrze znany miejscowemu dzielnicowemu. Mężczyzna był objęty policyjnym dozorem i nie stawiał się na obowiązkowe wizyty w komendzie. Już następnego dnia wpadł w ręce dzielnicowego i został doprowadzony do policyjnej celi.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy śledczy przekazali do Prokuratury Rejonowej w Otwocku, która wszczęła śledztwo. Prokurator przedstawił 19-latkowi zarzut kradzieży rozbójniczej zagrożony karą do 10 lat pozbawienia wolności i zawnioskował do sądu o jego areszt. Sąd ten wniosek uwzględnił i aresztował mężczyznę na okres trzech miesięcy.

(fot. KPP Otwock, źródło KPP Otwock)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone