Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

Tragiczny wypadek w Gdyni. Nie żyje 19-latka, kierowca BMW był pijany ZDJĘCIA

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dzisiaj w nocy w Gdyni. Samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w betonową konstrukcję. Śmierć na miejscu poniosła 19-letnia pasażerka. 42-latek kierujący BMW był pijany i pod wpływem narkotyków.

Tuż przed godziną 4 rano policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku, do którego doszło na ul. Płk. Dąbka w Gdyni.

Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 42-letni kierujący samochodem osobowym marki BMW, prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem, przejechał przez pas zieleni, następnie przez skrzyżowanie z ul. Horyda, po czym jadąc przez przeciwległy pas ruchu wjechał na chodnik i uderzył w betonową konstrukcję, znajdującą się na odcinku zieleni.

Funkcjonariusze ustalili, że w samochodzie były trzy pasażerki w wieku 19, 22 i 23 lat. Niestety mimo reanimacji 19-letnia kobieta poniosła śmierć. 22-latka została przewieziona na badania do szpitala, natomiast 23-latka oddaliła się z miejsca zdarzenia, jednak policjanci zatrzymali ją i wezwali ratowników medycznych, aby sprawdzić jej stan zdrowia. 

42-letni kierowca miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu, a badanie narkotestem wskazało obecność amfetaminy w organizmie mężczyzny. Mundurowi zatrzymali sprawcę wypadku, przewieźli go do szpitala na badanie krwi.

Jak się okazało 42-latek miał zatrzymane prawo jazdy przez policjantów za jazdę po alkoholu i nie ma uprawnień do kierowania pojazdami.

Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności wypadku.

(fot. KMP Gdynia, źródło KMP Gdynia)

3 komentarze

  1. ALE ma samochód…i bydlak i jemu podobni bedzie jeżdził tak długo jak będzie miał CZYM

  2. Ale jedno mam pytanie?
    Samochód na zdjęciach nie jest bardzo uszkodzony. Czyżby pasażerka nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa?

  3. Sutener? Gdynia, to kasta go wybroni, nic mu nie zrobią. Policjanci mogą mieć nieprzyjemności.