Niedziela, 24 września 202324/09/2023

Tragiczny wypadek w kościele w Gdańsku. Dwie osoby nie żyją

Dwóch mężczyzn wykonujących remont w kościele przy ulicy Kaplicznej w Gdańsku zginęło, po tym jak zarwała się pod nimi konstrukcja poddasza. Przyczyny i dokładne okoliczności tej tragedii ustalają policjanci pod nadzorem prokuratora.

Do tragedii doszło w sobotę po południu, w kościele przy ul. Kaplicznej w gdańskim Jelitkowie. Po godzinie 15:00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że podczas prac remontowych, dwóch mężczyzn spadło z wysokości. Niestety, przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon 57-latka i 67-latka.

Jak przekazała Radiu Gdańsk podinspektor Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że robotnicy, prowadzili prace na poddaszu kościoła pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W pewnym momencie konstrukcja zarwała się pod ich ciężarem, w wyniku czego mężczyźni spadli z kilkunastu metrów.

Decyzją prokuratora zwłoki 57-latka i 67-latka zostały zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji. O zdarzeniu została powiadomiona Państwowa Inspekcja Pracy oraz inspektor nadzoru budowlanego. Dokładne okoliczności tej tragedii są ustalane w toku prowadzonego śledztwa.

(fot. Wikipedia/Artur Andrzej – Praca własna, źródło Radio Gdańsk)

2 komentarze

 1. ,,zarwała” a bardziej po polsku

  • Wg. Słownika Języka Polskiego
   zarwać
   1. nie przespać nocy;
   2. zaniechać czynności, zaniedbać obowiązek;
   3. spaść niespodziewanie; urwać się;
   4. zaboleć mocno i krótko;
   5. poderwać kogoś