Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Uderzył policjanta. Później zaproponował mu 10 kg karpia na święta

Aktem oskarżenia przeciwko 47-letniemu przedsiębiorcy z Mikołowa zakończyła się interwencja policjantów patrolu z mikołowskiej komendy. Pod koniec listopada ubiegłego roku w mieszkaniu mężczyzny doszło do awantury. Pijany agresor najpierw uderzył jednego z funkcjonariuszy, a potem obiecywał wręczenie korzyści majątkowej.

Do zdarzenia doszło pod koniec 2022 roku. W jednym z mikołowskich mieszkań awanturował się 47-letni mężczyzna. Po zgłoszonej interwencji na miejscu pojawił się patrol prewencji.

Wylegitymowany mikołowianin miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu i był agresywny w stosunku do członków swojej rodziny. Kiedy policjanci podjęli decyzję o przewiezieniu go do izby wytrzeźwień, ten wpadł w szał.

Agresję mężczyzna przeniósł na interweniujących funkcjonariuszy. Wyzywał ich i groził zwolnieniem z pracy. W pewnym momencie uderzył z jednego z policjantów w głowę. Obezwładniony został doprowadzony do radiowozu.

W trakcie dojazdu do rudzkiej izby wytrzeźwień mężczyzna nadal był agresywny, po czym zmieniając swoją taktykę wobec funkcjonariuszy, zaoferował im 10 kg karpia na święta oraz darmowe korzystanie z wyrobów cukierniczych, których  jest sprzedawcą.

Wczoraj (17 stycznia) do Sądu Rejonowego w Mikołowie przeciwko mężczyźnie trafił akt oskarżenia. 47-letni mieszkaniec Mikołowa odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz łapownictwo. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com\źródło KPP Mikołów)