Niedziela, 10 grudnia 202310/12/2023

29-latek ukradł drewno z lasu o wartości 70 tys. złotych ZDJĘCIA

Policjanci z Dolnego Śląska zatrzymali 29-latka podejrzewanego o kradzież drewna z lasu. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna wyciął ponad 100 drzew, powodując straty na około 70 tysięcy złotych.

Mundurowi z Komisariatu Policji w Rudnej, w związku z ujawnioną kradzieżą drewna na szkodę Skarbu Państwa z terenu Nadleśnictwa Lubin, prowadząc czynności operacyjne wspólnie ze strażnikami leśnymi, wpadli na trop podejrzanego o to przestępstwo mężczyzny.

– Jak wynikało ze zgłoszenia, sprawca wycinał dęby i sosny, a jego łupem padło w sumie około 100 drzew. Straty zostały oszacowane na kwotę blisko 70 tysięcy złotych – przekazała asp. szt. Sylwia Serafin z KPP w Lubinie.

Na posesji zatrzymanego 29-latka funkcjonariusze policji i Straży Leśnej ujawnili dużą ilość składowanego drewna, na którym nie znaleźli żadnych cech wskazujących na legalność jego pozyskania. Mężczyzna nie posiadał również dokumentów, potwierdzających jego zakup. Dodatkowo mundurowi ujawnili szlaban, który został skradziony kilka lat temu z jednej z leśnych dróg lubińskiego nadleśnictwa. Jak się okazało, podejrzany większą część swojego łupu sprzedał już jako opał.

29-latek usłyszał już zarzut kradzieży. Za co grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie będzie decydował sąd.

(fot. Policja Dolnośląska, źródło Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone