Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Rzucił się z siekierą na policjanta. Agresor może spędzić 10 lat w więzieniu FOTO

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 56-letniemu mężczyźnie, który zaatakował siekierą policjanta. Mężczyzna usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza.

Mundurowi z Kłobucka w woj. śląskim otrzymali zgłoszenie o pijanym mężczyźnie, który chodzi po miejscowości Truskolasy z siekierą i próbuje z nią wejść do miejscowego sklepu. Na miejsce szybko został skierowany patrol policji.

Mundurowi w czasie dojazdu napotkali mężczyznę prowadzącego rower, do którego przymocowany był koszyk, a w nim znajdowała się siekiera.

– Policjanci zatrzymali się obok mężczyzny i podjęli wobec niego interwencję. Nagle 56-latek sięgnął po siekierę i zamachnął się nią na jednego z mundurowych. Policjant wykazał się dużym refleksem i uniknął uderzenia, a następnie stróże prawa obezwładnili i zatrzymali mężczyznę – przekazała śląska policja.

Po przebadaniu okazało się, że w jego organizmie znajduje się ponad 2,1 promila alkoholu. Zatrzymany agresor dwie noce spędził w policyjnym areszcie, a następnie został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza policji.

Za popełnione przestępstwo mieszkańcowi gminy Wręczyca Wielka grozi teraz kara nawet 10 lat więzienia. Prokurator objął go policyjnym dozorem, a o jego dalszym losie zdecyduje niebawem sąd.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)