Sobota, 04 lutego 202304/02/2023

Pożar w kamienicy w Chorzowie. Nie żyje jedna osoba ZDJĘCIA

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło wczoraj w jednej z kamienic przy ulicy 11 Listopada w Chorzowie w woj. śląskim. W wyniku zdarzenia śmierć poniosła jedna osoba. Okoliczności pożaru są ustalane pod nadzorem prokuratury.

W poniedziałek około godziny 8 rano służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o pożarze w jednej z kamienic przy ulicy 11 Listopada w Chorzowie.

– Kobieta, która zaalarmowała służby, zauważyła biały dym na klatce schodowej. Pomimo prób, zgłaszającej nie udało się dostać do mieszkania, w którym wybuchł pożar. Z płonącego budynku ewakuowało się 6 mieszkańców. Niestety w wyniku pożaru zginęła jedna osoba – przekazała Komenda Miejska Policji w Chorzowie.

Mundurowi, pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. W prowadzonych czynnościach bierze również udział biegły z dziedziny pożarnictwa.

– Najbardziej prawdopodobną wersją wydaje się zaprószenie ognia przez mężczyznę, który zginął w pożarze. Jednak ostatecznie przyczyny zgonu oraz okoliczności samego pożaru wyjaśni prowadzone postępowanie i zarządzona przez prokuratora sekcja zwłok – dodała śląska policja.

(fot. KMP w Chorzowie, źródło KMP w Chorzowie)