Sobota, 04 lutego 202304/02/2023

Zabrał rodzicom kluczyki od auta, bo nudził się w ferie. Daleko nie zajechał FOTO

16-latek z woj. pomorskiego chcąc urozmaić sobie czas wolny podczas ferii, zabrał rodzicom kluczyki od samochodu i wraz z 13-letnim pasażerem ruszył w drogę. Jazda chłopców nie trwała długo i ostatecznie zakończyła się na drzewie.

Wczoraj po południu policjanci z Lęborka pracowali na miejscu kolizji, do jakiej doszło w gminie Cewice. Kierujący oplem uderzył w drzewo.

Jak się okazało za kierownicą samochodu siedział 16-letni mieszkaniec tej gminy, a na miejscu pasażera znajdował się jego 13-letni kolega.

– Z ustaleń policjantów wynika, że 16-latek pod nieobecność domowników zabrał kluczyki od opla rodziców. Twierdził, że chciał sobie urozmaicić czas wolny od szkoły. Zaprosił do auta 13-letniego kolegę i ruszył. Daleko nie zajechał. Podczas skrętu uderzył w skrzynkę energetyczną, a następnie wjechał w drzewo – przekazała pomorska policja.

Chłopcom na szczęście nic się nie stało, ale uszkodzeniom uległo auto i skrzynka.

Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny auta, a chłopców przekazali pod opiekę rodziców. Materiały sprawy zostaną przesłane do Sądu Rodzinnego, który zadecyduje o losie 16-latka.

(fot. KPP w Lęborku, źródło KPP w Lęborku)

Jeden komentarz

  1. I do poprawczaka…