Wtorek, 28 marca 202328/03/2023

Agresywny pies w typie rottweilera zaatakował kilka osób. Wobec zwierzęcia użyto tasera

Na jednej z posesji w Łodzi, pies w typie rottweilera zaatakował kilka osób, w tym swoją opiekunkę. Do obezwładnienia agresywnego zwierzęcia funkcjonariusz straży miejskiej musieli użyć tasera.

W piątek ok. godziny 13.30 do patrolu straży miejskiej jadącego ul. Piotrkowską w Łodzi podbiegła wystraszona kobieta prosząc o interwencję. Ze zgłoszenia wynikało, że na podwórku pobliskiej posesji agresywny pies w typie rottweilera atakuje przechodniów.

Zgłaszająca wskazała na swoje biodro i poszarpaną odzież mówiąc, że również została pogryziona. Strażnicy natychmiast pobiegli do posesji.

Na miejscu zobaczyli biegającego psa, który bardzo pobudzony i z agresją atakował znajdujące się na podwórku osoby. Jedna z tych osób (mężczyzna) z widocznymi obrażeniami ciała siedział na ziemi. Kolejny usiłował odgonić psa. Pies cały czas atakował, dodatkowo nie reagował na polecenia i krzyki kobiety, która jak okazało się później, jest jego właścicielką.

– Wobec bezpośredniego zagrożenia strażnicy użyli wobec psa tasera. Dopiero trzeci strzał i impuls spowodował chwilowy paraliż i umożliwił strażnikom obezwładnienie psa i przejęcie nad nim kontroli – przekazała straż miejska z Łodzi.

W międzyczasie na miejsce przyjechały załogi Animal Patrolu, policji i ratownictwa medycznego. Najbardziej poszkodowanym zajęli się ratownicy.

– Wobec kobiety – właścicielki psa, która przez cały czas wydarzenia zdawała się nie rozumieć dramatyzmu i powagi sytuacji straż miejska podejmie przewidziane prawem działania, zostanie również poinformowana Państwowa Inspekcja Weterynaryjna – dodali funkcjonariusze.

Jak dodała straż miejska, dzięki błyskawicznej akcji udało się ograniczyć skalę zdarzenia. Jak się okazało, w pobliżu mieści się przedszkole i właśnie zbliżał się czas wyjścia maluchów z placówki.

(fot. pixabay.com, źródło Straż Miejska w Łodzi)

Komentarze wyłączone